Informacija: phone8 647 35339 order@florisima.lt

clock
Dirbame kasdien!!! Dėl paskelbto karantino sumažėjo gėlių pasirinkimas. Stengsimės užsakymus atlikti kuo tiksliau. Dėl užsakymų į Lietuvos miestus ir miestelius, prašome susisiekti telefonu +37068716762

Ramunės

Ramunės
Neretai Lietuvoje sutinkamas augalas – ramunė (lot. Matricaria) - naudojamas įvairiose srityse. Ji priklauso astrinių augalų rūšiai. Ramunė yra ne tik puošmena gėlių darželyje, bet ir aromatinga vaistažolė, kuri gydo nuo peršalimo, uždegimo ir kitų ligų. Liaudies medicinoje naudojami ramunės žiedlapių nuovirai, neleidžiantys susidaryti skrandžio opoms, neretai ruošiami kompresai. Ne velui lietuviškoje tradicijoje yra paplitęs Ramunės vardas, o jaunos mergaitės skabydamos žiedlapius galvoja ,,myli-nemyli..“.
Ramunės yra daugiametės gėlės, kurios puošia nedidelius darželius ir sodus savo žiedais. Jų žydėjimo laikas ilgas, vidutiniškai trys mėnesiai. Be to, dauguma jų yra daugiametės (vaistinės ramunės yra vienmetės). Tradicinių ramunių žiedai yra geltoni, o lapeliai balti, tačiau norėdami paįvairinti savo gėlių darželį galite rinktis geltonų, rausvų, kitų spalvų žiedlapių ramunes. Vienas žiedas gali turėti net iki 200 žiedlapių. Jie gali būti tiesūs arba banguoti. Ramunės sodinamos didelėmis grupėmis, nes taip atsiskleidžia žiedų grožis ir jų gausa. Priklausomai nuo ramunėlių veislės, mažosios ramunės gali augti iki 25-30 cm aukščio, tačiau laukinės ramunės gali siekti daugiau nei 40 cm. Neretai ramunės naudojamos alpinariumų apželdinimui, kuriant dekoratyvinį stilių ar apželdinant kampus. Jos geriausiai auga priemolio ar priesmėlio žemėje, nėra reiklios dirvožemiui. Ramunės parduodamos vazonėliuose arba kaip skintos gėlės, neretai naudojamos lauko gėlių puokštėse. Ramunės laikomos naujai atrastos meilės simboliui, jas dažnai dovanoja moteriai, kuri ką tik pagimdė kūdikį.