Žalioji siena – tai augalų auginimo būdas vertikalioje plokštumoje. Europoje toks augalų apželdinimo būdas išpopuliarėjo paskutiniais dešimtmečiais, kylant nekilnojamo turto kainoms, kuomet horizontalūs plotai tapo didele prabanga. Žmonijai būdinga gyventi gamtos apsuptyje, to pasekoje ir kilo idėja apželdinti vertikalias plokštumas. Pradininkais galima laikyti Rytų pusrutulio (Singapūras,Tailandas ir kt.) kraštus, kur gėlėms ir gyvenamajai aplinkai skiriamas ypatingas dėmesys.
Europoje šioje srityje dirba švedų, prancūzų, olandų specialistai. Kiekvienas jų turi sukūręs savo metodikas ir konstrukcijas, tarp kurių siūlome švedišką apželdinimo metodiką ir konstrukcijas. Jų esmę sudaro ant plastikinio skydo tvirtinama speciali medžiaga, į kurią sodinami augalai.
Žaliosios sienos gali būti įrengiamos tiek lauke, tiek patalpose.
Įrengiant žaliąją sieną patalpose, labai svarbus veiksnys sėkmingam augalų vegetavimui yra apšvietimas, todėl būtina įrengti ne mažesnį kaip 1000Lux apšvietimą. Pagal skleidžiamą spektrą, tinkamiausi yra metalo-halogeniniai šviestuvai.
Laistymo-drėkinimo sistemą sudaro išvedžiojami vamzdeliai su kapiliarais. Laistymas pilnai kompiuterizuotas, įsijungia automatiškai nustatytu rėžimu. Valdymo spinta yra nedidelė ir gali būti įrengta bet kokioje patogioje vietoje.
Norint gauti daugiau informacijos, prašome kreiptis nurodytais kontaktais

Mūsų darbai:

www.dansu.lt/pixelmator-naujas-biuras-vilniuje-kaip-gali-gyventi-startupas/